A vegital.hu (tejmentes) sütiket használ

Sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek.

2.890 Ft (2.276 Ft + ÁFA)

Parmezán sajt baktérium kultúra (10 db-os kiszerelés)

Olasz típusú, erősen utómelegített kemény sajtok készítéshez ajánlott.  Amilyen például a Parmezán, Grana padano, Asiago stb.
Optimális arányokban tartalmazza azokat a mezofil és termofil törzseket, amelyek képesek létrehozni ezeket a jellegzetes sajtokat. Nagy mennyiségben található benne az erőteljes édeskés ízekért felelős Helveticus baktérium, valamint az átlagosnál magasabb a termofil törzsek aránya.

Figyelem! A baktériumok kötőanyaga laktóz emulzió. Az ezzel kapcsolatos szakmai értekezés ITT olvasható.

Belföldi szállítás esetén a kultúrák épek maradnak, azonban átvétel után minden baktérium kultúra mélyhűtőben tárolandó! Amennyiben GLS Csomagpontra rendeled a terméket, az értesítés napján vedd át a helyszínen, és aznap tedd fagyasztóba! A csomagpontokon való több napos tárolás befolyásolhatja a baktérium kultúra minőségét, amiért nem vállalunk felelősséget!

Egységár: 289,00 Ft/db
Elérhetőség: Raktáron
2.890 Ft (2.276 Ft + ÁFA)
Kívánságlistára teszem

Leírás és Paraméterek

Összetevők:

laktóz (baktérium kötőanyag)

inulin

Baktérium törzsek:
Lactococcus lactis
Lactococcus cremoris
Lactis diacetylactis
Streptococcus salivarius thermophillus
Lactobacillus helveticus
Lactobacillus delbrueckii

Ajánljuk: Parmezán, Grana, Asiago stb. - kemény sajtok készítéséhe

Tárolása: -18°C és +4°C között

Ha mélyhűtőben tárolod, felhasználás előtt egy órával tedd szobahőmérsékletű helyre!

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.

Mi történik a laktózzal a fermentálás során?

Mi történik a tejcukorral (laktóz) a fermentálás során? 

Gyakori kérdés, hogy a Vegital által forgalmazott baktérium kultúrák miért tartalmaznak laktózt és ha igen, mi lesz a sorsa a tejcukornak?

A kultúrák fejlesztője és gyártója a következő részletes tájékoztatást adta ebben a kérdésben.

A laktóz az állati tejekben található tejcukor, ami az általunk használt tejmentes alapokból hiányzik, ezért azt valamilyen szénhidráttal pótolni kell. Ezt többnyire hozzáadott cukorral vagy mézzel oldjuk meg.

Ugyanakkor a fermentáló kultúrák is tartalmazhatnak minimális – kb 0,2 gramm - mennyiségű tejcukrot, mivel sok esetben ez a baktériumok hordozója.  A laktóz könnyen hasznosítható táplálékforrás a tejsavbaktériumok számára.
A beoltást követően beindul a fermentáció, a tejcukor bomlása megkezdődik. A baktériumok a szénhidrátok feldolgozása közben tejsavat, enzimeket, vitaminokat állítanak elő, többek között a laktóz bontásához szükséges laktáz enzimet is.

A fermentált növényi étel fogyasztásakor tehát a kapszulánként 0,2 gramm laktóznak valószínűleg már laborban kimutatható nyoma sincs. Ha mégis volna, akkor a fermentáció közben termelődött laktáz enzimek segítenek megemészteni.

Így lehetséges, hogy laktóz intoleranciában szenvedők minden probléma nélkül tudnak állati tejből erjesztett joghurt, aludttej, kefir stb. tejtermékeket fogyasztani.

És végül egy kis számtan, hogy láthatóvá tegyük, mennyire minimális mennyiségekről beszélünk a baktérium kultúrákban található tejcukor vonatkozásában.

Egy, a baktériumokat és táptalajukat magába foglaló kapszula tartalma  általában 1-3 liter növényi ételhez, italhoz elég, így elmondható hogy a 0,2 gramm laktóz legalább egy literhez kerül felhasználásra.

Egy liter átlagos tehéntejben 47 gramm laktóz található. Ez a mennyiség 235 darab kapszulában van jelen!

A fermentációs úton előállított ételek és italok probiotikusak, olyan természetes savakat, vitaminokat és enzimeket tartalmaznak, amelyek a kiinduló nyersanyagokban nem voltak benne és amelyek által emésztésünk rendezetté válik, ez pedig egészségünk alapja.

Az oldal tetejére